Hakkımda

Merhaba. Ben Beyazıt!

26 Yaşındayım ve Bilgisayar Mühendisiyim..  15 Yılı aşkın süredir aktif olarak dijital dünyayı yakından takip eden, bir çok programlama dilinde kendini geliştirmiş ve halen geliştirmekte olan birisiyim.

Farklı şeyleri araştırmayı seven, yapılmamış bir sistemi yapmak için çabalayacak bir ruh haline ve bunlara haddinden fazla gereksiz zaman ayırabilecek bir yapım var. Dijital dünyayı çok yakından takip eden, donanımsal konulardan nefret etmesine rağmen hemen hemen yeni nesil tüm programlama dillerini,frameworklerini yakından takip eden birisiyim.

10 Sene gibi bir sürede Freelancer olarak bir çok farklı projede PSD to CSS-HTML ve PHP-MYSQL Geliştirme görevlerini yürüttüm. Yine aynı şekilde kişisel bir çok projede SEO,SEM ve İnternet Reklamcılığıyla ilgili bir çok deneyim kazandım.

PHP ve SQL yapılarında mikro framework olarak EzSQL, Slim Framework

Makro olarak Symfony (Mantık Düzeyinde) ve Laravel (İyi Düzeyde) kullanabilmekteyim.

İyi düzeyde Photoshop ve Fireworks eğitimi aldıktan sonra profesyonel düzeyde Web/Kurumsal Kimlik tasarımı konusunda kendimi geliştirdim.

Kendini devamlı yenileyen ve her yeni çıkan programlama dilinin mantığını öğrenme ihtiyacı duyan bir yapım var.

Kurumsal anlamda kendime ait olan şirket bünyesinde bir çok kurumsal firmanın internet/masaüstü tabanlı yazılımları, CRM ve ERP sistemleri, Mobil ve Web yazılımlarını yapmaktayım.

Ayrıca WordPress’in Türkiye de ilk Türkçe internet makalelerini ve Türkçe olarak hazırlanmış, ücretsiz olarak yayınlanmış ilk popüler temalarını hazırladım.

Veritabanı hazırlamayı oldukça seven Oracle konusunda başlangıç düzeyde (Üniversite Eğitimi + Kişisel Geliştirme), MySQL-MongoDB kullanımı konusunda iyi düzeyde bilgiye sahibim.

Orta düzeyde Javascript (Jquery ve alternatif kütüphaneleri) bilgim olup, bir çok projemde aktif olarak kullanabilmekteyim.

Mühendislik eğitimimle beraber C,C++ ve C# konularında aldığım eğitimler sonucunda da başlangıç düzeyde C,C++ ve C# kullanabilmekteyim. Tabi çok iyiyim diyemem ama robotik konularda özellikle C++ konusunda ciddi çalıştığımı söyleyebilirim.

Yüksek trafikli sitelerin (+ 1 M / day ) optimizasyonları, sunucu tabanlı uygulamaları ve sunucu optimizasyonları konusunda da bir çok kez karşılaştığım sorunlardan dolayı bir çok tecrübe edindim.

Kişisel merakım sonucunda Big Data, Data mining gibi konularda halen merakla ve istekle araştırmalar yapmakta, Semantik Web üzerine kişisel yazılımlar hazırlamaktayım.Yine bu konular üzerine bir kaç blog da yazı dizileri paylaşmaktayım.

Sosyal Medya Apileri ve diğer paket verileri işleme ve geri dönüşümü konusunda bir çok kurumsal şirkete Foursquare,Twitter,Facebook tabanlı uygulamalar ve çözümler sunmaktayım.

Üniversite bünyesinde teknoloji kulüplerinde aktif rol almakla beraber, bir kaç üniversitede Blog Dünyası, İnternet’in Arka Kapıları gibi seminerler ve sunumlar yaptım. Yine aynı şekilde Hasan Kalyoncu Üniversitesi bünyesindeki Kuluçka Merkezi,Tubitak,Kosgeb gibi kurumlarla projeler hazırlayıp, yazılımsal çözümler ürettim.

Son olarak Borsa da IT Yöneticisi olarak buz gibi odalarda dolaplar dolusu serverlarda big data ve data mining işleriyle uğraşıyorum.

—-

Normal hayatta teknolojiden bahsetmeyi sevmeyen, yaptığı işleri yakın çevresindeki insanların dahi bilmediği, bilgisayardan az buçuk anlayan ama format atarmısın beyazıt dediklerinde kızan, oldukça hareketli ve konuşmayı çok seven bir yapım var.

Mantıksız gelen hiçbirşeye inanmayan, herhangi bir siyasi düşüncenin peşinde koşmayıp aksine hepsine karşı olan humanist birisiyim.

Merak ettiğiniz soruları sormak veya ulaşmak istediğiniz zamanlarda;

bkolemen@gmail.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Sevgiler,Saygılar 🙂

Beyazıt.